PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31043}

Star Trek VII: Pokolenia

Star Trek: Generations
6,8 8 282
oceny
6,8 10 1 8282
7,0 3
oceny krytyków
Star Trek VII: Pokolenia
powrót do forum filmu Star Trek VII: Pokolenia

W Polsce (niestety) Star Trek nigdy nie był popularny, jednak jak już ktoś go polubił, to chyba do śmierci. Moja przygoda z Gwiezdną Wędrówką zaczęła się, kiedy byłem dzieckiem. "Następne Pokolenie" towarzyszyło mi przez kilka lat mojego życia oraz ukształtowało moje podejście do niego. "Star Trek: Generations" zamyka pewien rozdział mojego życia, rozdział w którym USS Enterprise-D odgrywał bardzo ważną rolę. Śmierć Kirka była także ważnym wydarzeniem, jednak widok zniszczonego mostku NCC-1701D głęboko przygnębia.

Nie mniej jednak film zawiera kilka wspaniałych odniesień do serialu: chip emocjonalny Daty, Spot (kot Daty) i wreszcie komenda "Fire" wypowiadana przez Rikera.

Dla laika będzie to kolejny film SF, w którym zbyt wiele się nie dzieje. Fani "Star Treka" natomiast poczują takie coś... co pewnie poczuł Riker patrząc na zniszczone krzesło kapitańskie.

użytkownik usunięty
iron_marcin

Czy to z kapidanem Kirkiem czy Pikardem podróż trwa - bo to jeden z niewielu seriali czy filmów będących w ciągłej podróży.

Ale niestety w Polsce nie można dostać albo ciężko dostać serie podobnie jak wiele inych ciekawych filmów.

iron_marcin

Siema marcin. Podobnie jak Ty lubię Star Trek.Zafascynował mnie serial Star Trek TNG i chciałbym się bardziej zagłębić w tematykę Star Trek. Bardzo prosiłbym o wskazówki od czego mam zacząć oglądanie. Narazie ściągam wszystkie serie TNG z chomika i wszystkie filmy w których występuje Jean-Luc Picard i jego załoga. Czyli Generations, Insurrection,Nemesis, First Contact. Od czego zacząć i czy lepiej oglądać chronologicznie czy w konkretnej kolejności. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Krzysiek_dm

Ja niedawno zacząłem swoją przygodę ze Star Trekiem i polecam ci jednak oglądać chronologicznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones